HAKKIMIZDA


MOTA Güç Sistemleri, insansız hava araçları başta olmak üzere savunma sanayisi güç sistemi ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirmek üzere kurulmuştur.

MOTA faaliyetlerini 3 farklı alanda sürdürmektedir:

i) Küçük boyutlu, yüksek güç yoğunluğuna sahip içten yanmalı motorlar, elektrik motorları ve jeneratörler, bu sistemlerin entegre güç paketi olarak sunulduğu hibrit çözümler konularında çalışmalarına devam etmektedir.

ii) İHA motor alt sistemleri / aksesuarlarının geliştirilmesine yönelik olarak 3 farklı projeye başlanmış, bu projelerden 2 adeti başarı ile tamamlanarak ürünler İHA sistemleri üzerinde kullanılmaya başlanmıştır.

iii) Yurt içi savunma sanayisinin en önemli test altyapılardan birisinin kritik alt sistemlerinin mekanik tasarım altyüklenicisi olarak görev alan MOTA bu alanda geliştirdiği uzmanlığı ile farklı test sistemlerine yönelik proje faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirket kurucusu Erhan Bilgiç 2008-2018 yılları arasında Türkiye'nin en önemli İHA motoru geliştirme projelerini başarı ile geliştiren ekibin TEI (Tusaş Motor Sanayii A.Ş.) çatısı altında kurulmasına, ülke için ilk olan İHA motorlarının geliştirilmesine önderlik etmiştir. 2018 Eylül ayında TEI'deki görevinden ayrılarak ülke ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ve rekabetçi ürünler geliştirmek amacı ile MOTA Güç Sistemleri'ni kurmuştur.

MOTA Güç Sistemlerinin hedefi Savunma ve Havacılık alanında ihtiyaç duyulan kritik motor aksesuar sistemleri ve küçük boyutlu güç sistemlerinde yurtiçi ihtiyaçlar için vazgeçilmez bir partner olmak, yenilikçi ve rekabetçi özellikleri olan ürünlerin yurtdışına ihracatını yaparak ülke ekonomisine yüksek katma değer kazandırmaktır.

Korumalı İçerik

Kopyalama ve Değişiklik Gerçekleştiremezsiniz.